Jeotermal Türkiye Çalıştayı ve Kongresinin bu sene Ankara Bilkent Otel’de birincisini gerçekleştirdiği “GT’’17’de jeotermal sektörün tüm detaylarıyla ele alındı.Yatırımcılar tarafından her yıl yüzde 50 gibi bir oranla büyüme gösteren bu önemli sektörün 2017’de ivme kazanacağının altı çizildi.

GT’17 Jeotermal Türkiye Çalıştayı ve Kongresinin açılış konuşmasında JESDER Başkanı Ufuk Şentürk, amaçlarının sektördeki sorunları yatırımcılar aracılığıyla devletin üst düzey yöneticilerine aktarılması ve karşılıklı yapılacak alışverişler ile hızlı bir şekilde çözmek olduğunu belirtti. Jeotermal sektörünü adım adım daha ileriye taşımak istediğini belirten Şentürk, bu sene birincisini gerçekleştirdiği çalıştay ve kongrenin geleneksel hale getirmenin en büyük arzusu olduğunu da ekledi.

 

 

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları olarak sektörün çok hızlı büyüdüğünün altını  çizen Şentürk;

2007 yılında yayınlanan 5686 sayılı yasa ile birlikte yola çıktık. Sektörümüze büyük emek ve katkısı olan MTA’nın destekleriyle ve bu destekleri en iyi şekilde değerlendiren yatırımcılarımız tarafından her yıl yüzde 50 gibi bir oranla büyüyerek yatırımlarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de çalışmalarımıza istikrarlı bir hızla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER